تبلیغات
وب لژیون مسافر سید علی حسینی - متن کامل سی دی رمضان از مهندس دژاکام
 
درمان اعتیاد و راه کارهای مناسب

متن کامل سی دی رمضان از مهندس دژاکام

نوشته شده توسط :فرزاد @کنگره 60
پنجشنبه 29 مهر 1395-09:54 ب.ظ

مطلبی که می خواهم امروز بیان بکنم مربوط به تاریخ 80/8/26 هست که شاگرد و استادش با همدیگر صحبت می کنن در این قصه ادامه دار ما، این مطلب عظیم ترین مکتوب هست که میدونین عظیم ترین مکتوب کتاب آسمانی ماست.می خوانم و روی مطالب صحبت می کنم.

برای اینکه بدانید ما هم در جای خویش که هم هست و هم نیست به گونه ای رمضان را آغاز نمودیم از خواسته های خود که می دانید درخواستی نداریم. این ماه مبارک معلم خوبی است برای آنانی که برای تزکیه خویش با آگاهی تلاش می نمایند برای فهمیدن و جذب مطالب در گفته ها بایستی دلی روشن و قلبی پر از نور باشد و توان و اندیشه در آن مانند امواج و نور روشنایی داشته باشد.

این عمل شما نشان از این است که در اعماق وجود هستی انسان ها چراغی روشن بنمایند که این سبب رهایی و یا راهی باشد که از اعماق تاریکی بطرف روشنایی قدم بردارند.

کتاب اول خوب باید در دلها جای بیابد و فهم گردد آنگاه می شود از آنچه ارسال می شود برای باز کردند عظیم ترین مکتوب ارسالی بکار آید نام آن را خود می دانید و اما آموزش و تعلیم دادن شما که به مطالبی منتهی می شود بسیار خوب است زیرا در آن حالت اشارات خوب خواهید دید.

دین دستور می گوید ما هم خوشحالیم  زیرا کلید باز می شود و از آنچه می خوانید و مکتوب می کنید مانند یک مسئله بنظر بسیار سخت و یا کلیدی کائنات را در ساده ترین کلمات به رشته تحریر در می آورید که جایگاه دانش و ادراک را مشخص می نماید به عبارتی به اقیانوس غلبه یافته و در آن به آرامی غوطه ور می شوید و یکبار دیگر آموزشی به گونه ای دیگر در قالب اندیشمندان ظهور می یابد که باید بصیرت به آن بنگرند و کلیدها را بیابند و بکار گیرند و عبادت الله را با تمام و کمال انجام بدهند .


این پاراگراف که خواندم مربوط به ماه رمضان می شود و ما هفته آینده دوباره رمضان را به اتفاق هم جشن می گیریم .

از ان روزی که کنگره 60 بنا شد همیشه یک مراسم خاصی در کنگره داریم  که در کلیه شعب بچه ها مراسم افطار دارند اگر همه روزه هم نمی گیرند ولی اقطار را همه می خورند و یک حالت خوبی در کنگره هست وقتی غذا خوردن دور هم باشد انسانها را به هم نزدیکتر میکنه حالا من می خواهم در مورد این مطالب صحبت بکنم.

میدانیم شروع کنگره 60  از ماه مبارک رمضان بود دیگر از آنجا الگو برداری شد در آنجا بود که نظم و ترتیب و مصرف شروع شد و دقیقاً متد DST  الگوی است از ماه مبارک رمضان و خودش یک نوع روزه هست در متد DST شما روزه می گیرد ، روزه مواد می گیرید.

 ما انواع و اقسام روزه داریم  فقط روزه آشامیدن و خوردن یک نوع روزه هست  یک نوع دیگر روزه سکوت است که باز در کتاب خدا به حضرت مریم می گوید سه روز با هیچکس صحبت نکن  که اون سه روز خودش یک نوع روزه هست ممکن است روزه روزی نخوابیدن باشد ، نخوردن گوشت باشد ، نخوردن برنج باشد و ممکن است روزه مصرف نکردند  مواد مخدر باشد یا مصرف نکردند یک نوع دارو باشد کسی که از اول که وارد سفر DST میشه روزه می گیرد فاصله روزه اش 8 ساعت 8 ساعت هست می گوید صبح ساعت 8 دارویت را می خوری و تا ساعت 4 بعد ظهر نباید بخوری ، ساعت 4 می خوری تا ساعت 10 شب نباید بخوری تازه از اون روزه هم سختره چون در روزه معمولی سحر و افطار هر چی دلت می خواهد می توانی بخوری ولی در روزه DST صبح یک مقدار مشخص می تونی بخوری افطار هم یک مقدار مشخص و این مرتب به هم پیوسته است.

حال ما در پیش داریم بچه ها هم دیگر اکثراً مصرف کننده اند دیگر سفر اولی ها باید ببینیم با این خیل مصرف کننده در ماه مبارک رمضان چیکار بکنیم مطلب خیلی جالبی دارد شاید شما باورتون نشه آخرین دینی که اومد رسول خدا ساده ترین قوانین رو دارد که در باور شما شاید نگنجد و فکر شما برود جاهای سخت نه اینجوری نیست.

اگر مطالب دیگر رو ببینید آنوقت تشخیص می دهید که وقتی خیلی بخواهیم محکوم کنیم می گوییم چرا باید ارثیه زن یک دوم باشد چرا 4 تا زن بگو ییدند چرا 2 تا زن نگیرند چرا یکی بگو یند چرا زنها نمی توانند 4 تا شوهر بگیرند این صحبت ها خیلی خیلی گفته می شوند.

حالا نمی خواهم وارد این بحث ها بشویم چون ممکن است مسائل دیگری گفته شود.

شما مقایسه کنید این مکتب رو با مکتب کاتولیک اگر ازدواج کردند دیگر اصلا نمی توان طلاق داد

 طلاق چیز بدی نیست درسته زیاد خوب نیست ولی اگر نبود تکلیف چی می شد خوب بعضی دیوانه های روانی کار ندارم مرد یا زن بعضی اوقات می بینید نمی شود زندگی کرد شما  در کاتولیک نمی توانید طلاق بدهید

 می گوید همین است که هست ، پادشاه انگلستان هنری شانزدهم می خواست ملکه رو طلاق بده نمی توانست می خواست با یکی دیگر ازدواج کنه پادشاه بود نتوانست اینکار را بکنه و در آخر گفت من یک دین جدید درست می کنم ولی در دین ما این کار به سهولت انجام میگیره.

مذهب ارتودوکس من شنیدم امیدوارم درست باشد آنجا اگر تو مسیحیت بخواهد طلاق بده باید هفت سال زن و مرد از هم جدا باشند و توی این هفت سال زن نباید با کسی ارتباط داشته باشد و مرد هم نباید با کسی ارتباط داشته باشد و هیچ ارتباطی با یکدیگر هم نباید داشته باشند تا طلاق جاری شود.

بعضی قوانین رو بروید در جاهای دیگر مطالعه کنید اونوقت بیایید تا بهتون بگویم یک من ماست چقدر کره دارد حال برای شما نوشته شده روزه بگیرید اگر مریضید اگر مسافرت می روید نگیرید . نماز می خوانید اگر مسافرت می روید نصفه بخوانید ، همه چیز به سهولت انجام شود.

روزه دو شکل دارد من متخصص و کارشناس کتاب عظیم نیستم از جهت مذهبی هم بررسی نمی کنیم از جهت کار خودم بررسی می کنم این کتاب عظیم در ماه رمضان نازل شد  و  می گوید فرو فرستاده شد قرآنی برای راهنمایی بشر که چگونه زندگی کند .

 فرستاده شده که چگونه بتواند به راه راست برود و بدی رو از خوبی تشخیص بدهد چه چیز ارزش است و چه ضد ارزش ، نگفته است  کتاب را فرستادم که بخوانید و عبادت کنید و بر بالای قبر بگذارید و اگر کسی مریض شد بگذارید بالای سرش ، گرچه آنها هم هست و در جایگاه خودش محترم و قابل قبول و اون اثرات را هم دارند  ولی به قول یکی از بزرگان خودمان که می فرمایند حفظ قرآن فهم و عمل شما اگر بخواهید حفظ بکنید آغازی هست برای فهمیدن و عمل کردن برای ثواب نیست.

حال اگر شما حفظ بکنید نه بفهمید نه عمل کنید فرقی نمی کند اثری ندارد.

 دیگر ماه رمضان را از دیدگاه مذهبی نگاه نمی کنیم ما در سیستم خودمان به عنوان امر تربیتی نگاه می کنیم چون ماه مبارک قسمت خوبی است برای آموزش کسانی که برای تزکیه خود با آگاهی تلاش می نمایند.

تزکیه یعنی یک آب کثیف هست این را تصفیه می کنیم و تبدیل به آب زلال و آشامیدنی می شود تزکیه و پالایش برای فهمیدن و جذب مطالب در گفته ها، گفتنی ها همه گفته شده ما چقدر ش را  می توانیم بفهمیم و جذب کنیم هنوز در بعضی شرایط ما مقدمات را هم متوجه نشدیم بنابراین برای آنانی که برای تزکیه خویش با آگاهی تلاش می نمایند برای فهمیدن و جذب مطالب در گفته ها بایستی  دلی روشن و قلبی پر از نور باشد و توان اندیشه در آن مانند موج و نور روشنایی داشته باشند .

برای اینکه بفهمی و گفتار رو جذب بکنی باید یک دل روشنی داشته باشی و قلبت پر نور باشد و اندیشه مثبتی داشته باشی که به قلب تو روشنایی بده یعنی با دلی مملو از کینه، نفرت و حسد و بدخواهی هیچ وقت نمیشه تزکیه و پالایش بشوی در صورتی میتونه مطالبی مفید باشد که کار انجام بگیرد اگر انجام نگیرد هیچ اثر تربیتی تزکیه ای برای ما نداره این عمل شما نشان از این است که در اعماق وجود هستی انسانها چراغی روشن بنمایید که این سبب رهایی و یا راهی باشد که از اعماق تاریکی به طرف روشنایی قدم بردارند اینجا مربوط به کار ماست این کاری که می خواهیم انجام بدیم .

در کل شعب کنگره 60 انسانهایی که در تاریکی مملو از مواد مخدر اند ( شیشه، تریاک، بنگ، مشروبات الکلی و سیگار ) ، غوطه ور هستند و خودشان هم نمی دانند ما می خواهیم در وجود اینها یک چراغی رو روشن کنیم اینهائی که اگر یکیشان برود در بعضی مکانهای مذهبی راهشان نمی دهند اگر یک مصرف کننده هروئین با وضعیت آشفته بخواهد برود جایی بعضی جاها راهش نمی دهند البته نه همه جا آنهایی که مرتب هستند ، حاجی آقا هستند و صف اول نماز ایستادن ، اینها که هنری نیست آنها که هدایت شده هستند ، حال داریم فرق شو می گیریم انشاالله که همینطور اینها که چراغ دلشون روشنه ما اینجا اگر اون حشیشی، بنگی، الکلی و..... را اگر تو دل او چراغی روشن کردیم و او را تونستیم به صراط مستقیم نزدیک کنیم هنر اینجاست.

اگر همین نفر توی مجلس بود ایی ها، کنیسه یهودیان، توی بعضی کلیسا ها، توی بعضی معابد بخواهد برود بیرونش می کنند و بهش بد و بیراه هم می گویند ما الآن کاری که می خواهیم انجام بدیم عمل ما نشون اینه که در اعماق وجود هستی انسانها چراغ روشن بنماییم که این سبب رهایی و یا راهی باشد که از اعماق تاریکی ها به طرف روشنایی ها قدم بردارند خوب چنین فردی رو تو بهشان بگویی اول که وارد کنگره شد روزه بگیر و نماز بخوان روزی 17 ساعت روزه بگیر یک مرتبه اینکار را کنید یک دانشگاه بخواهید بروید یک پیش دانشگاهی دارید دبستان بخواهی بروید یک پیش دبستانی داری که آماد کنی برای دبستان.

ما هم توی کنگره  پیش دبستانی داریم ، پیش آگاهی داریم اگر تو کنگره  می گوییم روزه بگیرید مواد تان بخورید این مثل هی مرحله ی پیش دبستانی مثل مرحله ی آمادگی که ذره ذره بتوانیم به این مرحله برسیم کار ما اینه که یک چراغی رو روشن کنیم که باعث رهایی شود هی سری چیزها رو ما درک نکردیم یعنی اون جهت آگاهی نبوده یا اومدیم با کتک بهش گفتیم روزه بگو یید که براش خاطره بد شده یا روزه نگرفتیم و روزه رو مورد استیضاح قرار دادیم لزوم گرفتن روزه در کنگره 60 چی هست آیا مسئله عبادی یا سیاسی هست نه بلکه صرفاً یک مسئله آموزش هست هی مسئله تزکیه و پالایش هست که در یک ماه ما تمرین می کنیم می خواهیم سازندگی انجام بدیم. سازندگی جسم، روان، جهان بینی.  

از موقعی که جهان بینی رو وارد مقوله اعتیاد کردم چون تا قبل از اون اعتیاد مسئله جسمی و روحانی بود جهان بینی که وارد شد فهمیدم در همه جا لازمه جزو  بافتنش هست تو مسئله اعتیاد جهان بینی یکی از مسائل اصلی هست از این بگذریم برای بیماری روحی هم یکی از پایه های مهمه میای تو بیماری های جسمی می بینی اصلاً بیماری های جسمی در اثر عدم وجود جهان بینی به وجود اومده می بینی هی تفکر پوچ تفکر بی خدایی تفکری که انسان در خلاء باعث بروز انواع بیماری ها میشه اگر شما میاین خدا رو یا ایمان رو حذف می کنید میشه انسانی که رو خلاء و پاش روی هیچ جایی نیست و ایجاد مشکل می کنه می آییم روی ورزش ورزشی که فاقد جهان بینی هست ده شی ارزش نداره ورزشی که توش جهان بینی نباشد میشه مصرف کننده مواد مخدر میشه هی آدم فاسد هی آدم از خود راضی هی آدم بی مسئولیت و چه چه چه .

حال این جهان بینی وای بر این که برود تو مسائل سیاسی خطرناکترین نقش آنجاست که مثلاً وکیل مجلس باشد ولی جهان بینی نداشته باشد وزیر یا استاندار یا مسئولیت هی قسمت بزرگ رو داشته باشد ولی جهان بینی نداشته باشد آنجا دیگر فاجعه است.

پس در همه سطوح حتی یک مکانیک ماشین اگر جهان بینی نداشته باشد ببین چه مشکلاتی ماشینو 10 سال پیش دادیم تعمیرگاه 10 هزار تومن که 70- 80 هزار تومن گرفته هیچی 35 لیتر بنزین تو باک بوده خالی کرده میگم چرا بنزین و خالی کردی می گوید می خواستم دلکو رو بشورم مگر شستن دلکو 30 لیتر بنزین می خواهد اون فاقد جهان بینی هست.

شیرو از بز به سبو ریختی                   آب به شیر در آمیختی

انی که شیرو میدوشد آب میریزد تویش او هم  فاقد جهان بینی هست این یعنی قرآن، برای راهنمایی بشر یعنی این یعنی آب تو شیر نریزید، یعنی نزول نخوری، باک بنزین یارو رو خالی نکنی، تو مسئله روزه بودیم پس جهان بینی در همه جا مهمه روزه چکار با جسم ما میکنه آیا گرفتن روزه برای جسم ما مفید هست یا مفید نیست.

 

بیایم یکی یکی نگاه بکنیم آیا شما می توانید کار بکنید که یک کوره یا موتور گازوئیلی دائماً کار بکنه شما میگید که تأسیسات با بدن انسان فرق می کند بدن انسان دقیقاً یک ماشین ه جسم انسان دقیقاً یک ماشین ه با ماشین فرقی نداره بلکه یک ماشین بسیار بسیار پیچیده یعنی اگر کبد انسان رو نگاه بکنید پالایشگاه تهران نمی تواند کارای کبد انسان رو انجام بده اگر کلیه ها رو نگاه کنید هی تصفیه خونه بسیار عظیم می خواهد که کار کلیه ها رو انجام بده هر قسمت رو نگاه بکنید برای خودش هی کارخانه است من می خواهم این خوکارو بردارم دست باز میشه میاد سمت خودکار انگشتا باز میشه و با هی فشار خاص ورش می دارم اگر بخواهم لیوان آب رو بردارم  اگر با اون فشار که خودکار  برداشتم لیوانم بردارم لیوان اصلاً بلند نمیشه.

ما توی ماه رمضان هی پالایش به کبد مان می دیم و به کل بدن که چربی اضافه بدن کم شود و هی آسایشی بدیم به معده، تمام رگهای  بدنمان تمام چربی، اوره و هزاران مسائل دیگر در بدنمان مونده اینا باید مصرف شود ما بیشتر از نیازمون مصرف می کنیم که انباشته می شه و برای بدن مضره وقتی شما 10 کیلو اضافه وزن دارین می دانید یعنی چه یعنی دارید راه می روید هی وزنه 10 کیلویی هم روی پشتتان  است ، به مچ پا فشار می آید به زانو فشار می آید تمام امراض رو میگیرید دیگر پس توی این یک ماه ما می توانیم این مجموعه کارخانه رو هی سرویس بکنیم به شرطی که صبح به قدر کافی سحری بخوری و افطار هم به قدر کافی نه که از افطار بخوری تا سحر قبلاً 2 کیلو مواد غذایی می خوردی الآن 7 کیلو می خوری این فایده نداره یا بعضی کشورهای عربی که افطار میزنند و می خورند و میرقصند تا سحر و از سحر نماز می خوانند و می خوابن تا افطار.

شما اگر این ماه رو امتحان بکنید بعد می بینید پوست دستتان نازک شد پوست صورت شفاف شد خیلی لطیف و حساس میشه پس یکی از کارای ما تزکیه در قسمت فیزیولوژی هست وقتی وزن شما بیشتر باشد قلب هم باید بیشتر کار بکنه وقتی وزن زیاد میشه عضلات بیشتر میشه رگ ها بیشتر میشه و قلب برای رساندن آب و غذا قبلاً باید 5 هزار کیلومتر خون رو پمپاژ می کرد الآن باید برای 7 هزار کیلومتر خون پمپاژ کنه.

پس هی بار سنگینی هم میاد روی قلب. می ریم روی روان ما فهمیدیم که روان ما وابسته به یک سری مواد بیوشیمی هست اگر دوپامین ما خوب کار بکنه ما سر حالیم اگر سرتونین خوب کار بکنه ما دیگر افسرده نیستیم اگر دی نور فین ما خوب کار بکنه ما کاملاً متعادلیم روان از دیدگاه ما هی سری مواد بیوشیمی هست که روان ما را فراهم میکنه در اثر استراحت های که ما به جسم می دهیم انرژی هایی که باید روی قسمت فیزیکی جسم کار بکنه برداشته میشه فرصت میده به سیستم مغز که اون هم بازسازی خودش رو انجام بده و نرونها  خودشان را بازسازی کنند و ناقل های عصبی مشکل  خودشان را حل کنند چون زمانی که ما در طول سال همه چیز می خوریم دائماً همه چیز کار میکنه در این ماه ما یک فرصتی می دیهم که تمام سیستم ها  خودشان را بازسازی کنند ، پس وقتی روزه میگیرید یگ نشئگی یا حالت روحانی خاصی داری.

می رسیم قسمت جهان بینی که در این ماه مرحله ی شو شود ما را قوی می کند یعنی اعتماد به نفس ما رو قوی می کند هی موقعی هست که انسان در مقابل هیچی اراده نداره یعنی در مقابل نکشیدن سیگار از خودش اراده نداره الآن پره دنیا اراده در مقابل نکشیدن هروئین ندارند نخوردن تریاک، نون، آب ندارن خیلی میخواهند استفاده نکنند ولی نمی توانند.

می گوید هر کس خمر مصرف کنه زیر پرده شیطانه چون هی عمل شیطانی هست حال می گویم تو اومدی تو راه درمان، هی دارو  داری به نام OT باید صبح بخوری ظهر بخوری و شب بخوری می گوید نه نمی خواهم بخورم می خواهم روزه بگیر ما هر سال یک سری با این تعصبشون خراب می کنند دارو رو باید سه وعده بخوری مثل آنتی بیوتیکه  تازه خیلی بدتر از اون خداوند هم گفته اگر مریضی نگیری داری دارو می خوری شما باید 8 ساعت 8 ساعت دارو بخوری می گوید من سحر می خورم و افطار الآن بین سحر و افطار 17 ساعته بعضی وقتها پو لتیک هم می زنه اگر با صبح 2 سی سی ، ظهر 2 سی سی ، شب 2 سی سی بخورم میام صبح 3 سی سی و شب هم 3 سی سی می خورم کارم عبادی پس اون روزه نمی خوره فقط 2 سی سی ظهر رو تقسیم بر دو می کنه یکی صبح یکی شب می خوره سیستم بیوشیمی که تو 8 ماه 10 ماه ما ساختیم از 15 سی سی آوردیم روی 8/. یا 9/. میاد تمام سیستم رو خراب میکنه اگر میشد بیمارها هم روزه بگیرند خدا می گفت مسافرت رفتی اگر خواستی بمیری هم روزه بگیر به حساب من بعضی از مراجع هم فتوا دادن ما از ایشون سؤال کردیم اون ایی که مریض اند می توان داروشونو بخورند من از خودم که حرف نمی زنم بعضی از خدا ، از مراجع هم جلوتر میافتند میان سفر 8 ماهه رو خراب می کنن بنابراین می گوییم افرادی که رو مرحله ی درمان یا روزه نگیرند ولی تاکید می کنیم ،پیشنهاد میدهیم که روزه بگیرید و داروهای شان هم بخورند شما روزه بگبربد ظهر OT می خوری هی چایی هم باهاش بخور ایرادی نداره برو تا وعده بعدی ما گفتیم این روزه نگیرها و این کسایی که وسط هستن بریزند رو سر کسایی که روزه کامل می گیرند.

خود من و خیلی های دیگر یکی دو سال آمدیم حالا دیگر کاملاً مسلط شدیم داریم روزه استاندارد می گیریم اگر شما می گویی ناراحتی کلیه دارم خوب بعضی ممکن است ناراحتی کلیه دارند پزشک م رفتم کلیه من مشکل دارد نمی توانم روزه بگیرم خیلی خوب تو مشکلت آبه برای روزه گرفتن روزه بگیر آب بخور یعنی درصدی بگیر اون ایی که میگیرند که میگیرن، برای اون ایی می گویم که در شک و یقین از ظهر روزه بگو یید نمی تونی بگو یید لااقل اون 5 ساعتی که میای کنگره سیگار نکش ببینم جگرش داری 3 ساعت سیگار نکشی یا هی نروی زیر آب سرد کن آب سرد بخور.

حالا اگر سفر اولی هست که تازه هی هفته، دو هفته شده اومده با او کاری نداشته باشید چون اون هنوز وارد نیست ولی برای بقیه چی کسی که دو سال پاکی دارد هنوز میره میشینه سیگار میکشه چی اونایی که استاندارد می گیرن بگو ییدن بقیه یه کاری بکنن به عنوان تزکیه و پالایش

مسئله بعدی که در ماه رمضان روزه را میگیریم تمام هزینه ها رو خود بچه ها می دهند.

انشاالله که بتوانیم هممون برای بازسازی پیکرمون برای بیداری افکارمون به عنوان یک کار آموزشی برای یک کار پالایشی با دیدگاه آموزشی هممون بتوانیم خودمان رو آماده کنیم برای این ماه مبارک.

 

نظرات() 


یکشنبه 23 خرداد 1395 11:00 ق.ظ
خسته نباشی دلاور،بسیارعالی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox